WhatsApp, gelen tepkiler üzerine ücretli sürümden geri adım attı. Artık herkes WhatsApp’ı ücretsiz olarak kullanabilecek. Peki, WhatsApp reklam sunacak mı?

whatsapp-ucretsiz-oldu

Facebook‘un sahibi olduğu WhatsApp, geçtiğimiz yıllarda ücretli aboneliksistemine geçtiğini duyurmuştu. Yeni WhatsApp kullanıcılarından yıllık 1 dolar ücret talep eden anlık mesajlaşma platformu, bu kararı ile olumsuztepkilere maruz kalmıştı.

Ücretli sürüme geçilmeden önce halihazırda WhatsApp’a sahip olanlar “Ömür Boyuücretsiz olarak uygulamayı kullanma hakkına sahipti. WhatsApp, gelen tepkilere daha fazla sessiz kalamadı ve bugün bir açıklama yaptı.

Herkes için WhatsApp ücretsiz oldu!

Resmi blog üzerinden yapılan açıklamaya göre; WhatsApp yakında herkesiçin ücretsiz olacak. Firma, ücretsiz servis sunmasının yanında reklamgöstermeyeceğinin altını çizerek yüreklere su serpti. Peki, WhatsAppnereden gelir elde edecek?

whatsapp-ucretsiz-oldu-2

WhatsApp‘ın ilerleyen dönemde mikro ödeme sistemine geçeceği konuşuluyor. Emoji, sticker ve farklı temaları bir mağaza üzerinden satarak geliri buradan elde etmesi bekleniyor.

http://shiftdelete.net/whatsapp-ucretsiz-oldu-67810