Sony’nin bugünkü lansmanda tanıttığı Xperia XZ Premium ve XZs cihazlarında kullandığı yeni bir kamera sensörü sayesinde, 960fps slow motion çekim yapılabilecek.

Kamera ve görüntüleme Teknolojileri denildiği zaman akla gelen ilk isimlerden biri olan Sony, bugün gerçekleşen lansmanda bir ilke daha imza attı. Sony’nin yeni geliştirdiği bir kamera sensörü sayesinde Xperia XZ Premium ve XZs, dünyadaki ilk 960fps slow motion çekim yapabilen akıllı telefonlar olarak tarihe geçti.

Sony’nin yeni 960fps slow motion sensörü!

Yeni tanıtılan bu Xperia XZ Premium ve XZs’in güçlü donanımsalözelliklerinin yanı sıra şüphesiz en öne çıkan yanı, 960fps slow motion video çekebilmeleri.

Günümüzde piyasadaki birçok akıllı telefonun maksimum 240 fps slow motion video çekebildiğini hatırlayacak olursak, Sony’nin bunun tam 4 katıoranla 960 fps’ye ulaşan bir sensör yapabilmiş olması gerçekten göz ardı edilemeyecek bir başarı.

Bu yeni kamera sensörüne sahip Xperia XZ Premium ve XZs ile çekilen ağır çekim videolar 720p çözünürlüğünde olmakla beraber, ağır çekim modu çekim esnasında istenildiği an başlatılıp sonlandırılabiliyor.

shiftdelete.net