Akıllı telefonların patlama haberlerini duymaya alışık olduğumuz şu günlerde bir haber de e-sigara cephesinden geldi. ABD’de bir kişinin elektronik sigarası cebindeyken patladı!

elektronik-sigaralar-patlamaya-basladi

Günümüzdeki en kötü alışkanlıklardan bir tanesi olan sigaranın teknolojik çeşidi olan elektronik sigara, sigara kullananların arasında gittikçe popülerleşen bir cihaz.

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir olaydan sonra, uzun zamandır patlama haberleriyle gündeme gelen akıllı telefonların yerini elektronik sigaraların alacak gibi görünüyor.

ABD’de gerçekleşen olayda, Otis Gooding isimli bir kişinin cebinde bulunan elektronik sigara birden patladı ve etrafında bulunan herkesi korkuttu. Patlamanın ardından pantolonunu söndürmeye çalışan Otis Gooding’in bacağı ve eli ciddi biçimde yaralandı.

Patlamadan sonra görgü tanıklarından biri elektronik sigaranın satın alındıktan sonra geliştirilebildiğini, kullanıcının voltajı arttırarak daha yüksek performans elde etmeye çalışmış olabileceğini belirtti.

Başka elektronik sigaralar da patladı!

Birkaç gün önce gerçekleşen bu olaydan sonra, daha önce de birkaç e-sigaranın patladığı öğrenildi. Geçtiğimiz Mayıs ayında New York’ta gerçekleşen bir olayda, e-sigaranın genç bir adam içerken patladığı, adama ciddi şekilde zarar verdiği öğrenildi.

Geçtiğimiz ay Alabama’da gerçekleşen başka bir olayda ise patlayan e-sigara bataryasının bir gencin yüzüne geldiği öğrenildi.

Bakalım elektronik sigaraların patlama haberleri, akıllı telefonlardan gelen patlama haberleri gibi artarak gelmeye devam mı edecek yoksa elektronik sigara üreticileri bu konuya kısa sürede el atacak mı?

shiftdelete.net